czwartek , 16 Sierpień 2018

Home » Wiadomości » Beton we wnętrzach

Beton we wnętrzach

Styczeń 13, 2015 2:01 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Beton we wnętrzach coraz bardziej zyskuje na popularności i coraz częściej pojawia się we wnętrzach urządzanych w stylu innym niż industrialny lub minimalistyczny. Potencjał, który tkwi w tym materiale, odkrywają również polscy designerzy, którzy coraz częściej po niego sięgają projektując meble, lampy, a nawet dekoracje. Surowy beton architektoniczny, beton barwiony lub tynk imitujący beton – każdy z tych materiałów może być stosowany na podłogi, ściany, stropy, blaty kuchenne i każdy z nich może posłużyć do wykonania dekoracji, a nawet mebli.

1

Śmiało można powiedzieć, że w ostatnim czasie beton zawojował świat polskiego designu – to właśnie ten materiał wzbudził tyle emocji na ostatnim Łódź Design Festival – wyróżnienie w plebiscycie Must Have organizowanym w jego ramach, zdobyła właśnie lampa wykonana z betonu: Lampa Betonówna projektu Anny Szuflickiej, która sygnowana jest marką Natural Born Design. Lampa zaskakuje prostotą wzornictwa i urokiem zastosowanego materiału. To zresztą nie jedyny projekt z betonu tej młodej designerki. Równie uroczy jest betonowy zegar Chronek, który jest doskonałym przykładem na nieograniczone niemal możliwości zastosowania betonu. Już sam rodzaj użytego materiału do wykonywania przedmiotów użytkowych, nadaje danemu przedmiotowi unikalny charakter.

Architekci wnętrz również wykorzystują beton lub materiały imitujące beton do nadania wnętrzom niebanalnego charakteru. Inwestorzy poszukujący oryginalności, szukają ciekawych rozwiązań i nietuzinkowych materiałów. Stawiają na unikalność, dzięki czemu zyskują wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Pomimo, że beton stosowany jest najczęściej we wnętrzach inspirowanych stylem przemysłowym, materiał ten sprawdza się także w wielu innych aranżacjach. Doskonale wpisuje się w niemal każdy styl: świetnie wygląda nie tylko w loftowych wnętrzach, ale także we wnętrzach klasycznych. Betonowy detal dodaje im świeżości i tak często poszukiwanej unikalności.

We wnętrzach industrialnych beton jest elementem wręcz nieodzownym – betonowe ściany, betonowe podpory lub betonowe elementy konstrukcyjne celowo pozostawiane są w niezmienionej formie. Gdy dodamy do tego kilka designerskich przedmiotów lub jeden mebel o klasycznej linii, otrzymujemy niezwykle ciekawe wnętrze eklektyczne.

2

Ciekawie wyglądają również gotowe elementy z betonu lub z materiałów wizualnie mu podobnych, z pozostawionymi charakterystycznymi śladami po deskach szalunkowych. Surowość betonu nie przekreśla również tego, aby wnętrza, w których się znajduje, były przytulne – wystarczy beton połączyć z drewnem, a oprócz ciekawej kompozycji zyskamy wnętrze przytulne i pełne naturalnego ciepła.

3

Aranżacja wnętrz i beton w jej zastosowaniu jest wykorzystywany projektanci z pracowni Deco Nova. Wykonując projekty wnętrz, proponują wykorzystanie tego materiału między innymi na okładziny ścienne. Takie rozwiązanie, znakomicie podkreśla surowy, minimalistyczny charakter wnętrza. Wielu producentów oferuje teraz gotowe, odlewane w formach panele betonowe, którymi można wykładać ściany lub stropy. Można również zastosować tynk imitujący beton i uzyskać podobny rezultat. W obu przypadkach zyskujemy oryginalną dekorację, do której możemy nawiązać, stosując ten sam materiał w kilku innych punktach pomieszczenia, aby cała aranżacja była spójna stylistycznie.

4

 

5

Styl wnętrza, w których zastosowano beton można dodatkowo podkreślić umieszczając w nim dekoracje wykonane z tego samego materiału: mogą to być lampy z betonowymi podstawami czy też betonowe doniczki.

6

 

Autor: DECO NOVA

Beton we wnętrzach Reviewed by on . Beton we wnętrzach coraz bardziej zyskuje na popularności i coraz częściej pojawia się we wnętrzach urządzanych w stylu innym niż industrialny lub minimalistycz Beton we wnętrzach coraz bardziej zyskuje na popularności i coraz częściej pojawia się we wnętrzach urządzanych w stylu innym niż industrialny lub minimalistycz Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top