czwartek , 16 Sierpień 2018

Home » Wiadomości » Czy fundusze w programie MdM mogą się skończyć?

Czy fundusze w programie MdM mogą się skończyć?

Styczeń 30, 2014 3:38 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Mieszkanie dla Młodych - Budżet

Od początku stycznia 2014 roku wszedł w życie program dopłat rządowych „Mieszkanie dla Młodych”. Zakłada on, że osoby, które nie skończyły 35. roku życia będą mogły otrzymać wsparcie finansowe na zakup własnego mieszkania lub domu. Na ten cel decydenci przeznaczyli budżet ok. 600 mln złotych. 

Jednakże istnieje ryzyko, że przy tak dużym zainteresowaniu programem jaki jest teraz pieniądze z budżetu skończą się mniej więcej w połowie roku. Innymi słowy, nawet spełniając wszystkie wymogi programu możemy go nie uzyskać z powodu braku środków publicznych na ten cel. Jak mówią eksperci, takie zjawisko może spowodować jeszcze bardziej zwiększony ruch w bankach w pierwszych miesiącach obowiązywania programu.

Jest jeszcze druga strona medalu mianowicie w miastach, w których obecnie z powodu obowiązujących limitów niewielka jest ilość mieszkań dostępnych do sprzedaży w ramach finansowania, deweloperzy mogą rozpocząć obniżkę cen, by tylko móc zaoferować potencjalnym nabywcom szerszą ofertę. Odwrotny trend czyli podwyżki cen, może spotkać miasta, gdzie zdecydowana większość mieszkań kwalifikuje się do programu.

Czy fundusze w programie MdM mogą się skończyć? Reviewed by on . Od początku stycznia 2014 roku wszedł w życie program dopłat rządowych „Mieszkanie dla Młodych”. Zakłada on, że osoby, które nie skończyły 35. roku życia będą m Od początku stycznia 2014 roku wszedł w życie program dopłat rządowych „Mieszkanie dla Młodych”. Zakłada on, że osoby, które nie skończyły 35. roku życia będą m Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top