wtorek , 25 Wrzesień 2018

Home » Wiadomości » Jakich jest najwięcej mieszkań w programie „MdM”?

Jakich jest najwięcej mieszkań w programie „MdM”?

Listopad 8, 2013 8:18 am by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-
MdM

Mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych

Powierzchnia mieszkania oraz jego cena, to główne kryteria programu mieszkanie dla młodych. Mieszkania dostosowane do wymogów programu z pewnością zdominują ofertę wielu deweloperów.

Najwięcej mieszkań objętych dopłatą jest w dużych miastach. Jak pokazują doświadczenia poprzedniego programu – Rodzina na Swoim, deweloperzy dostosowują swoja ofertę zarówno pod kątem powierzchni, jak i ceny.

Maksymalna powierzchnia mieszkań spełniających założenia programu teoretycznie jest dość duża – 75 m2, ale fakt, że dopłatą objęte będzie z tej powierzchni tylko 50 m2. sprawia, że oferta mieszkań poniżej tej wielkości jest najwięcej. Mikroskopijne 3 pokojowe lokale dalej będą projektowane i z pewnością znajdą wielu chętnych. Dla rodziny decydującej się na zakup mieszkania, 3 pokoje, to minimum gwarantujący jako taki komfort.

Pocieszające jest, że rodziny wielodzietne (min. trójka dzieci) mogą liczyć na dopłatę przy zakupie mieszkania o powierzchni aż do 85 m2. Bardzo często większe mieszkania są oferowane w niższej cenie m2, co idealnie wpasowuje się w dostępność do dopłat.

Mieszkania dla singla lub samotnego rodzica, to przeważnie dwupokojowe do 40 mkw., tu również dodatkowe pomieszczenie jest ważniejsze niż przestrzeń mieszkalna.

Należy się spodziewać, że „Mieszkanie dla młodych” spowoduje, że deweloperzy rozpoczną wiele inwestycji mieszkaniowych w dalej oddalonych dzielnicach miast. Ceny są tam niższe, a doświadczenia RnS zaprocentują w lepszym dostosowaniu oferty do popytu korzystających z dofinansowania wkładu własnego. Co ciekawe wyodrębnienie limitu cen dla gmin sąsiadujących z miastami wojewódzkimi wzmocni role peryferii, pojawi się tam więcej ofert mieszkaniowych.

Domy w ramach programu dopłat nie cieszyły się dotąd popularnością, niewiele wskazuję na zmianę tej tendencji. Deweloperzy niechętnie podchodzą do budownictwa jednorodzinnego, a i rodziny chętniej decydują się na samodzielną budowę domów.

Oferta mieszkań do 50 m2 jest najliczniejsza, wiele osiedli będzie dalej nastawionych niemal w 100% na mieszkania dla młodych.

 

 

Jakich jest najwięcej mieszkań w programie „MdM”? Reviewed by on . [caption id="attachment_11" align="alignnone" width="849"] Mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych[/caption] Powierzchnia mieszkania oraz jego cena, to gł [caption id="attachment_11" align="alignnone" width="849"] Mieszkania w programie Mieszkanie dla Młodych[/caption] Powierzchnia mieszkania oraz jego cena, to gł Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top