niedziela , 22 Lipiec 2018

Home » Wiadomości » Dopłaty nierówne dla wszystkich.

Dopłaty nierówne dla wszystkich.

Listopad 15, 2013 4:29 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Rodzina wielodzietna dostanie największe dopłaty

Kto skorzysta najbardziej na dopłatach w programie MdM? Wydaje się, że najbardziej skorzystają wielodzietne rodziny. Tylko czy „prorodzinność” programu będzie w nie okaże się zbyt mocną barierą?

 

Nie da się ukryć, że nowy program dopłat „Mieszkanie dla Młodych” najbardziej premiuje rodziny wielodzietne. Wsparcie takich beneficjentów może wynosić łącznie 20% wartości nabywanego mieszkania. Podczas gdy singli i bezdzietnych małżeństw jedynie 10% . Z kolei małżeństwa lub osoby samotne, wychowujące jedno lub dwoje dzieci mogą liczyć na pomoc w wysokości 15%.

Jeśli jednak w okresie 5 lat od skorzystania z programu w rodzinie urodzi się trzecie lub kolejne dziecko, możemy ubiegać się o kolejne 5% jednorazowej dopłaty. Ilości dzieci w rodzinie ma więc najistotniejszy wpływ na wysokość dopłaty.

Ustawa określająca warunki programu  „MdM” mówi o jednorazowym dofinansowaniu kredytu na zakup nieruchomości. Zbiega się ona w czasie z nową rekomendacją S dla banków dotyczącą warunków kredytowania. KNF zdecydował, że od 2014 roku nie dostaniemy kredytu bez wkładu własnego. Natomiast osoby, które skorzystają z rządowego wsparcia w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych” nie będą musiały posiadać wkładu własnego. To z pewnością dobra wiadomość dla młodych ludzi, których nowa rekomendacja  mogła mocno niepokoić.

Nie wiadomo jednak czy wysokość dopłat jest na tyle wysoka by stanowić wymierny efekt w polityce prorodzinnej.

Dopłaty nierówne dla wszystkich. Reviewed by on . Kto skorzysta najbardziej na dopłatach w programie MdM? Wydaje się, że najbardziej skorzystają wielodzietne rodziny. Tylko czy "prorodzinność" programu będzie w Kto skorzysta najbardziej na dopłatach w programie MdM? Wydaje się, że najbardziej skorzystają wielodzietne rodziny. Tylko czy "prorodzinność" programu będzie w Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top