wtorek , 25 Wrzesień 2018

Home » Wiadomości » Limity cen mieszkań i domów w programie ,,MdM”. Gdzie najtrudniej będzie o dopłatę?

Limity cen mieszkań i domów w programie ,,MdM”. Gdzie najtrudniej będzie o dopłatę?

Listopad 9, 2013 12:00 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-
Mdm wykres udziału mieszkań

Gdzie najtrudniej będzie o dopłatę

Od początku października znamy już limity cenowe, jakie będą obowiązywały w programie Mieszkanie dla Młodych. W których miastach najmniej mieszkań spełnia kryteria programu?

 

Należy pamiętaj, że w programie Mieszkanie dla Młodych będą obowiązywać 3 rodzaje limitów: dla stolic województw, gmin sąsiadujących ze stolicami oraz pozostałych miejscowości w danym województwie.

 

Analizując średnie ceny (źródlo: tabelaofert.pl) najłatwiej o dofinansowanie będzie w trójmieście, w szczególności w Gdańsku, gdzie co drugie mieszkanie jest oferowane w cenie zgodnej z wskaźnikiem MdM.

 

Podobnie jest z dostępnością mieszkań w programie w Łodzi.

 

Najmniej mieszkań jest obecnie w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, w tych miastach średnie ceny znacznie przekraczają dopuszczalne limity w programie Mieszkanie dla Młodych.

 

Mieszkania spełniające kryteria można znaleźć zaledwie w kilku inwestycjach.

 

Niewiele lepiej sytuacja wygląda w sąsiadujących z wojewódzkimi miastami gminach. Należy się jednak podziewać, że mieszkań w tych lokalizacjach będzie przybywać.

 

 

 

Problemy z limitami może zobrazować przykład Warszawy, gdzie poprzeczkę limitu założono na 5 541,5 zł/ mkw., podczas gdy średnia cena nowego mieszkania w standardzie deweloperskim sięga 7 800 zł/mkw. Dla Poznania, Wrocławia i Trójmiasta limity wynoszą 4 604 – 5 277,5 zł/mkw., natomiast średnie ceny mieszkań z rynku pierwotnego to około 6 150 zł/mkw. Jeszcze gorsza jest sytuacja jest w Krakowie, gdzie limit ustalono na poziomie 4 444 zł/mkw., a średnia cena to ok. 6 500 zł/mkw.

 

MIASTO %MIESZKAŃ MDM
Gdańsk 48,6%
Katowice 10,5%
Kraków 1,1%
Łódź 54,2%
Poznań 29,8%
Warszawa 6,8%
Wrocław 3,3%

 

Źródło: www.tabelaofert.pl

 

Limity cen mieszkań i domów w programie ,,MdM”. Gdzie najtrudniej będzie o dopłatę? Reviewed by on . [caption id="attachment_54" align="alignnone" width="517"] Gdzie najtrudniej będzie o dopłatę[/caption] Od początku października znamy już limity cenowe, jakie [caption id="attachment_54" align="alignnone" width="517"] Gdzie najtrudniej będzie o dopłatę[/caption] Od początku października znamy już limity cenowe, jakie Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top