wtorek , 25 Wrzesień 2018

Home » Wiadomości » Nowe limity MDM na II kwartał 2014 roku!

Nowe limity MDM na II kwartał 2014 roku!

Kwiecień 1, 2014 3:28 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Limity MDM na II kwartał

Wraz z dniem 1 kwietnia 2014 roku BGK opublikował nowe limity dopłat Mieszkanie dla Młodych. Jak obecnie przedstawia się sytuacja w programie postaramy się przybliżyć w niniejszym artykule.

Wzrosty i spadki

Na początku wspomnimy, iż ogółem obowiązujące limity wzrosły w stosunku do poprzedniego kwartału średnio o 1,54% co oznacza, że potencjalny beneficjent może liczyć na wyższe dofinansowanie przy zakupie mieszkania. Zmiany pominęły województwo pomorskie, a w pozostałych 15 będą obowiązywać przez najbliższe 6 miesięcy.

Od 1 kwietnia limity wzrosły aż w 33 obszarach z czego największy wzrost odnotowano w Rzeszowie, Poznaniu, Warszawie oraz we Wrocławiu. Z kolei gminy sąsiadujące ze stolicami województw oraz pozostałe gminy w województwie odnotowujące najwyższy wzrost to wielkopolskie, podlaskie i lubelskie.

Największym spadkiem odnotowało się miasto Łódź, gdzie wartość ta to 2,67% w porównaniu do poprzedniego okresu. Do miast, którym limit obniżono zalicza się także Bydgoszcz i Toruń, choć warto dodać, że zmiana jest niewielka i wynosi około 0,56%. Spadki odnotowano także w województwie lubuskim jednak z pominięciem Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry.

Konsekwencje

Z punktu widzenia zainteresowanego najistotniejszym faktem jest limit w mieście wojewódzkim. Tam też skupia się aktywność deweloperska, a biorąc po uwagę fakt, że do dopłat kwalifikują się jedynie mieszkania z rynku pierwotnego nasz zainteresowany praktycznie skazany jest na poszukiwanie własnego M w większym mieście.

Ci, którzy złożyli wniosek jeszcze przed dniem 1 kwietnia są objęci limitami z I kwartału, natomiast jeśli dokumenty złożymy po 1 kwietnia to prawdopodobnie wzrośnie nasza zdolność kredytowa a także wysokość poziomu otrzymanej dopłaty nawet o kilka procent.

Jednakże wzrost limitów MdM może okazać się po części negatywny. Niektórzy deweloperzy mogą powyższych ceny swoich lokali w odpowiedzi na wzrost limitów, co z kolei może uderzyć w nabywców nie kwalifikujących się do programu bądź też takich, którzy nie są nim bezpośrednio zainteresowani.

 Poznaj aktualne wskaźniki cen na II kwartał 2014 r. »

Nowe limity MDM na II kwartał 2014 roku! Reviewed by on . Wraz z dniem 1 kwietnia 2014 roku BGK opublikował nowe limity dopłat Mieszkanie dla Młodych. Jak obecnie przedstawia się sytuacja w programie postaramy się przy Wraz z dniem 1 kwietnia 2014 roku BGK opublikował nowe limity dopłat Mieszkanie dla Młodych. Jak obecnie przedstawia się sytuacja w programie postaramy się przy Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top