wtorek , 25 Wrzesień 2018

Home » Wiadomości » Nowy kwartał, nowe limity MdM

Nowy kwartał, nowe limity MdM

Lipiec 4, 2014 10:14 am by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Limity cenowe w programie MdM w III kwartale 2014

Wraz z III kwartałem 2014 roku zmianie uległy wskaźniki w programie Mieszkanie dla Młodych. Zmiana dotyczy tylko województwa pomorskiego, w którym od lipca w związku z obniżką limitu cenowego spadła dostępność mieszkań z dopłatą.

W poprzednim kwartale aż 48% mieszkań w Gdańsku oraz 39% w gminach sąsiadujących stanowiły oferty, do których można było starać się o rządową dopłatę do kredytu w programie MdM. Od lipca ofert jest mniej, odpowiednio 43% i 32% wszystkich ofert na rynku.

Maksymalna cena mkw. brutto mieszkania dostępnego w programie MdM dla województwa pomorskiego w III kwartale przedstawia się następująco:

Gdańsk – 5 425,75 zł
Gminy sąsiadujące – 5 000,88 zł
pozostały obszar województwa – 4 576 zł

Ponieważ limit cenowy jest wyższy niż średnia cena mieszkań, Gdańsk ciągle jest jednym z miast, w których ofert z dopłatą jest najwięcej.  W pozostałych regionach na przełomie czerwca i lipca wskaźniki nie uległy zmianie.

W pierwszym półroczu bieżącego roku największe zainteresowanie dofinansowaniem do kredytów było w 6 miastach Polski. To właśnie w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu  i Łodzi złożono 1/3 wszystkich wniosków o dopłatę. Wynika to z tego, iż program dotyczy jedynie rynku deweloperskiego, który koncentruje się głównie w dużych aglomeracjach.

Banki prześcigają się w ofertach kredytowych chcąc przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Ponieważ instytucji uczestniczących w programie jest już 11 (a w najbliższym czasie planują dołączyć kolejne) jest w czym wybierać.

Zobacz oferty mieszkań dostępne w programie MdM »

 

Nowy kwartał, nowe limity MdM Reviewed by on . Wraz z III kwartałem 2014 roku zmianie uległy wskaźniki w programie Mieszkanie dla Młodych. Zmiana dotyczy tylko województwa pomorskiego, w którym od lipca w zw Wraz z III kwartałem 2014 roku zmianie uległy wskaźniki w programie Mieszkanie dla Młodych. Zmiana dotyczy tylko województwa pomorskiego, w którym od lipca w zw Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top