wtorek , 25 Wrzesień 2018

Home » Wiadomości » Sejm przyjął projekt dopłat, MdM ruszy 1 stycznia.

Sejm przyjął projekt dopłat, MdM ruszy 1 stycznia.

Listopad 9, 2013 12:03 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-
Sejm - głosowanie

Przyjęcie programu – Mieszkanie dla Młodych

27 września 2013 roku Sejm przyjął ustawę o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych.

 

Ustawa określa zasady udzielania ze środków Funduszu Dopłat finansowego wsparcia w związku z nabyciem pierwszego własnego lokalu mieszkalnego. Pomoc Państwa zakłada dofinansowanie wkładu własnego i pomoc w spłacie części kredytu lub możliwość odzyskania części podatku VAT za materiały użyte do budowy domu.

Program Mieszkanie dla Młodych skierowany jest do osób, które nie ukończyły 35 lat (w przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszego małżonka). Osoby samotne oraz małżeństwa bezdzietne mogą liczyć na dopłatę 10% wartości mieszkania, rodziny z co najmniej jednym dzieckiem otrzymają 15%, a dodatkowe 5% trafi do tych, którym w ciągu 5 lat od daty zakupu mieszkania urodzi się lub zostanie przysposobione kolejne dziecko.

Zgodnie z ustawą następnym warunkiem starania się o dofinansowanie w programie MdM jest powierzchnia mieszkania lub domu, która nie może przekroczyć odpowiednio 75 i 100 mkw. Jeżeli rodzina wychowuje przynajmniej troje dzieci granica powierzchni mieszkalnej może być większa o 10 mkw. Dopłatą objęte będzie 50 mkw. Dodatkowo lokal mieszkalny musi być zakupiony na rynku pierwotnym od dewelopera.
Program Mieszkanie dla Młodych rusza z dniem 1 stycznia i będzie obowiązywał w latach 2014 – 2018.

Sejm przyjął projekt dopłat, MdM ruszy 1 stycznia. Reviewed by on . [caption id="attachment_31" align="alignnone" width="580"] Przyjęcie programu - Mieszkanie dla Młodych[/caption] 27 września 2013 roku Sejm przyjął ustawę o pom [caption id="attachment_31" align="alignnone" width="580"] Przyjęcie programu - Mieszkanie dla Młodych[/caption] 27 września 2013 roku Sejm przyjął ustawę o pom Rating: 0

Foto: PolandMFA / Foter.com / CC BY-ND

Zostaw komentarz

scroll to top