niedziela , 22 Lipiec 2018

Home » Wiadomości » Senat przyjął program dopłat MdM

Senat przyjął program dopłat MdM

Listopad 18, 2013 11:40 am by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Senat - przyjęcie programu Mieszkanie dla Młodych

17 października 2013 roku Senat przyjął bez poprawek rządowy projekt ustawy o pomocy państwa osobom młodym w nabyciu pierwszego mieszkania.

Za przyjęciem programu głosowało 52 senatorów, 10 było przeciw, a 26 wstrzymało się od głosu. Pomimo burzliwej dyskusji senatorom opozycji nie udało się przegłosować zmian w projekcie, w efekcie czego nie będzie możliwości skorzystania z programu MdM w przypadku nabycia mieszkania z rynku wtórnego.

Program Mieszkanie dla Młodych zakłada wsparcie finansowe przy zakupie pierwszego nowego mieszkania przez osoby, które nie ukończyły 35 roku życia. Pomoc państwa będzie polegała na dofinansowaniu wkładu własnego oraz spłacie części kredytu lub zwrocie części podatku VAT za materiały budowlane osobom budującym dom systemem gospodarczym.

 

Senat przyjął program dopłat MdM Reviewed by on . 17 października 2013 roku Senat przyjął bez poprawek rządowy projekt ustawy o pomocy państwa osobom młodym w nabyciu pierwszego mieszkania. Za przyjęciem progra 17 października 2013 roku Senat przyjął bez poprawek rządowy projekt ustawy o pomocy państwa osobom młodym w nabyciu pierwszego mieszkania. Za przyjęciem progra Rating: 0

Foto: x-oph / Foter.com / CC BY-NC-SA

Zostaw komentarz

scroll to top