niedziela , 22 Lipiec 2018

Home » Wiadomości » Większe mieszkanie, jakie warunki trzeba spełnić?

Większe mieszkanie, jakie warunki trzeba spełnić?

Listopad 9, 2013 11:58 am by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-
Program - Mieszkanie dla Młodych

Rodzina wielodzietna

To będzie najistotniejsza różnica w nowym programie dopłat. Kto dostanie dopłatę do małego, a kto do większego „M”?

Program przeznaczony jest dla małżeństw, singli oraz osób samotnie wychowujących dzieci, którzy nie ukończyli 35 roku życia. Polega na jednorazowym dofinansowaniu przez państwo wkładu własnego przy zakupie na kredyt mieszkania lub domu z rynku pierwotnego (od dewelopera lub spółdzielni mieszkaniowej). Dofinansowanie wynosi odpowiednio 10%, 15% lub 20%.

Podobnie jak w programie „Rodzina na swoim”, tutaj również obowiązują wskaźniki cenowe, różne dla każdego województwa. Jest jednak pewna różnica, w MDM wskaźniki dzielą się na trzy kategorie: obowiązujące dla stolic województw, gmin które sąsiadują ze stolicami oraz pozostałych miejscowości w danym województwie.

W programie „Mieszkanie dla Młodych” są obostrzenia w postaci limitu powierzchni, zatem większość osób, które będą chciały kupić duże mieszkanie w nowym programie mogą poczuć się lekko zawiedzione, gdyż w przypadku mieszkań obowiązuje limit 75 mkw. powierzchni użytkowej.

 

Ale nie dla wszystkich. Osoby wychowujące troje lub więcej dzieci będą mogły nabyć mieszkanie o powierzchni do 85 mkw. Zatem o 10 mk2. więcej niż standardowy limit.

Niestety na tym kończą się dobre informacje. Dopłata obejmie jak przy mieszkaniach o standardowym limicie jedynie 50 mkw. Zatem jeżeli rodzina zamierza kupić mieszkanie 70-metrowe, dofinansowaniem objęte będzie 50 mkw. mieszkania. Lokal musi być przeznaczony na cele mieszkaniowe. Nie można też go sprzedać, ani wynająć przez 5 lat.

Może zatem warto rozważyć zakup domu w programie mieszkanie dla młodych?

Program dopłat potrwa do końca 2018 roku.

 

Większe mieszkanie, jakie warunki trzeba spełnić? Reviewed by on . [caption id="attachment_19" align="alignnone" width="580"] Rodzina wielodzietna[/caption] To będzie najistotniejsza różnica w nowym programie dopłat. Kto dostan [caption id="attachment_19" align="alignnone" width="580"] Rodzina wielodzietna[/caption] To będzie najistotniejsza różnica w nowym programie dopłat. Kto dostan Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top