niedziela , 22 Lipiec 2018

Home » Wiadomości » Wysokość dopłat w programie MdM

Wysokość dopłat w programie MdM

Listopad 18, 2013 12:03 pm by: Kategoria:Wiadomości Zostaw swój komentarz: A+ / A-

Rodzina w mieszkaniu z dopłatą

Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych osoby kupujące nieruchomość mogą uzyskać dopłatę do wkładu własnego w kredycie hipotecznym.

Osoby samotne oraz małżeństwa, które nie mają dzieci dostaną jednorazową dopłatę w wysokości 10% wartości odtworzeniowej kupowanego mieszkania. Rodzina z przynajmniej jednym dzieckiem otrzyma 15% dopłaty. W przypadku kiedy w tej rodzinie  w przeciągu 5 lat urodzi się trzecie lub kolejne dziecko otrzymają oni dodatkowe 5%.

Wartość odtworzeniowa lokalu, to iloczyn powierzchni użytkowej lokalu oraz wskaźnika odtworzenia 1 mkw. lokalu, który jest ogłaszany kwartalnie dla poszczególnych lokalizacji.

Zobacz aktualne wysokości wskaźników >>

Przy budowie pierwszego domu, przebudowy albo nadbudowy budynku również będzie możliwa pomoc. Ludzie młodzi będą mieli prawo do zwrotu części podatku VAT za materiały użyte do budowy nieruchomości, gdzie pozwolenie na budowę było wydane od 2014 roku.

Państwo pomoże osobom biorącym kredyt hipoteczny, dopłaci do wkładu własnego, przez co kwota kredytu będzie mniejsza. Pomoc nie jest przewidziana dla osób, które kupują za gotówkę. Dopłaty będą zależne od miejsca, w którym chcemy kupić nieruchomość. Kwoty dopłat będą się zmieniały co kwartał. Obecnie najwyższe dopłaty dostaną nabywcy z Warszawy, Gdańska i Poznania, natomiast najmniej uzyskają kupujący w mniejszych miastach w województwie lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

Należy pamiętać, że dopłatą będzie objęte 50 mkw. mieszkania lub domu. Warunkiem koniecznym jest zmieszczenie się nieruchomości w limicie cenowym.

 

Wysokość dopłat w programie MdM Reviewed by on . Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych osoby kupujące nieruchomość mogą uzyskać dopłatę do wkładu własnego w kredycie hipotecznym. Osoby samotne oraz małżeńst Dzięki programowi Mieszkanie dla Młodych osoby kupujące nieruchomość mogą uzyskać dopłatę do wkładu własnego w kredycie hipotecznym. Osoby samotne oraz małżeńst Rating: 0

Zostaw komentarz

scroll to top